79 Kolarov PES 2010
| Name | Kolarov |
|---|---|
| Full Name | Aleksandar Kolarov |
| ID | 36764 |
| Nationality | Serbia |
| Club | S.S. Lazio |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
62
Defence
83
Body Balance
80
Stamina
83
Top Speed
77
Acceleration
73
Response
74
Agility
80
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
79
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
85
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
90
Shot Power
66
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
84
Swerve
66
Header
70
Jump
76
Technique
73
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
- S16 One-Footed Roulette
- Shooting from Distance
| Name | Kolarov |
|---|---|
| Full Name | Aleksandar Kolarov |
| ID | 36764 |
| Nationality | Serbia |
| Club | S.S. Lazio |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
