63 M. Sissoko PES 2008
| Name | M. Sissoko |
|---|---|
| Full Name | Moussa Sissoko |
| ID | 37035 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse F.C. |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
63
Defence
78
Body Balance
75
Stamina
77
Top Speed
69
Acceleration
73
Response
70
Agility
73
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
74
Shot Power
64
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
60
Swerve
69
Header
72
Jump
71
Technique
63
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | M. Sissoko |
|---|---|
| Full Name | Moussa Sissoko |
| ID | 37035 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse F.C. |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
