75 M. Sissoko PES 2010
| Name | M. Sissoko |
|---|---|
| Full Name | Moussa Sissoko |
| ID | 37035 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | France |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
67
Defence
81
Body Balance
83
Stamina
86
Top Speed
84
Acceleration
78
Response
78
Agility
83
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
74
Shot Power
64
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
60
Swerve
69
Header
72
Jump
75
Technique
73
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition
Skills
- S01 Reaction
- Dribbling
| Name | M. Sissoko |
|---|---|
| Full Name | Moussa Sissoko |
| ID | 37035 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | France |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

