70 M. Sissoko PES 2009
| Name | M. Sissoko |
|---|---|
| Full Name | Moussa Sissoko |
| ID | 37035 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
65
Defence
76
Body Balance
80
Stamina
79
Top Speed
81
Acceleration
73
Response
78
Agility
79
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
74
Shot Power
64
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
60
Swerve
69
Header
72
Jump
73
Technique
70
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | M. Sissoko |
|---|---|
| Full Name | Moussa Sissoko |
| ID | 37035 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
