67 Maiga PES 2008
| Name | Maiga |
|---|---|
| Full Name | Modibo Maïga |
| ID | 36984 |
| Nationality | Mali |
| Club | Le Mans U.C. 72 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
32
Defence
77
Body Balance
82
Stamina
77
Top Speed
81
Acceleration
73
Response
76
Agility
73
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
77
Shot Power
76
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
58
Swerve
70
Header
80
Jump
75
Technique
79
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Maiga |
|---|---|
| Full Name | Modibo Maïga |
| ID | 36984 |
| Nationality | Mali |
| Club | Le Mans U.C. 72 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
