76 Maiga PES 2010
| Name | Maiga |
|---|---|
| Full Name | Modibo Maïga |
| ID | 36984 |
| Nationality | Mali |
| Club | Le Mans Uc 72 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
45
Defence
82
Body Balance
78
Stamina
82
Top Speed
78
Acceleration
73
Response
77
Agility
85
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
77
Shot Power
76
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
58
Swerve
78
Header
87
Jump
79
Technique
79
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition
Skills
- Tactical Dribbling
- Post Player
| Name | Maiga |
|---|---|
| Full Name | Modibo Maïga |
| ID | 36984 |
| Nationality | Mali |
| Club | Le Mans Uc 72 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
