71 Maiga PES 2009
| Name | Maiga |
|---|---|
| Full Name | Modibo Maïga |
| ID | 36984 |
| Nationality | Mali |
| Club | Le Mans Union Club 72 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
45
Defence
78
Body Balance
76
Stamina
79
Top Speed
78
Acceleration
73
Response
71
Agility
83
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
77
Shot Power
76
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
58
Swerve
74
Header
80
Jump
79
Technique
79
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Tactical Dribbling
- Post Player
| Name | Maiga |
|---|---|
| Full Name | Modibo Maïga |
| ID | 36984 |
| Nationality | Mali |
| Club | Le Mans Union Club 72 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
