78 Monsera PES 2010
| Name | Monsera |
|---|---|
| ID | 66516 |
| Real ID | 980 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
33
Defence
73
Body Balance
77
Stamina
82
Top Speed
86
Acceleration
89
Response
86
Agility
82
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
85
Shot Accuracy
73
Shot Power
85
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
72
Swerve
83
Header
84
Jump
86
Technique
90
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
5
Condition
Skills
- S04 PK Taker
- S21 Super Sub
- Positioning
- Scoring
- DF Positioning
| Name | Monsera |
|---|---|
| ID | 66516 |
| Real ID | 980 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 70kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players