71 Motta PES 2008
| Name | Motta |
|---|---|
| Full Name | Thiago Motta |
| ID | 4071 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Atlético de Madrid |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
70
Defence
92
Body Balance
69
Stamina
75
Top Speed
71
Acceleration
76
Response
67
Agility
71
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
90
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
93
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
91
Shot Power
70
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
81
Swerve
72
Header
70
Jump
73
Technique
69
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Motta |
|---|---|
| Full Name | Thiago Motta |
| ID | 4071 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Atlético de Madrid |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 5 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
