83 Thiago Motta PES 2010
| Name | Thiago Motta |
|---|---|
| Full Name | Thiago Motta |
| ID | 4071 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Inter |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
75
Defence
87
Body Balance
79
Stamina
72
Top Speed
72
Acceleration
81
Response
72
Agility
78
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
85
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
85
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
88
Shot Power
74
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
80
Swerve
79
Header
75
Jump
82
Technique
68
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
- S07 Man Marking
- P14 Enforcer
- Centre
| Name | Thiago Motta |
|---|---|
| Full Name | Thiago Motta |
| ID | 4071 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Inter |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
