70 Motta PES 2009
| Name | Motta |
|---|---|
| Full Name | Thiago Motta |
| ID | 4071 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Genoa CFC |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 189cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 88 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
70
Defence
87
Body Balance
77
Stamina
69
Top Speed
71
Acceleration
76
Response
67
Agility
71
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
90
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
93
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
87
Shot Power
65
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
80
Swerve
72
Header
70
Jump
73
Technique
69
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Motta |
|---|---|
| Full Name | Thiago Motta |
| ID | 4071 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Genoa CFC |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 189cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 88 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
