90 Netret (Nedvěd) PES 2010
| Name | Netret |
|---|---|
| Real Name | Nedvěd |
| Full Name | Pavel Nedvěd |
| ID | 66526 |
| Real ID | 990 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
86
Attack
62
Defence
78
Body Balance
95
Stamina
84
Top Speed
84
Acceleration
83
Response
85
Agility
86
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
86
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
87
Long Pass Accuracy
83
Long Pass Speed
87
Shot Accuracy
90
Shot Power
83
Shot Technique
81
Free Kick Accuracy
77
Swerve
72
Header
77
Jump
86
Technique
82
Aggression
91
Mentality
50
GK Skills
90
Team Work
7
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S02 Passer
- S06 Outside Curve
- P10 Box-to-Box
- P13 Long Ranger
- Dribbling
- Shooting from Distance
| Name | Netret |
|---|---|
| Real Name | Nedvěd |
| Full Name | Pavel Nedvěd |
| ID | 66526 |
| Real ID | 990 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
