78 Niang PES 2008
| Name | Niang |
|---|---|
| Full Name | Mamadou Niang |
| ID | 3770 |
| Nationality | Senegal |
| Club | Olympique de Marseille |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
35
Defence
83
Body Balance
81
Stamina
80
Top Speed
82
Acceleration
75
Response
80
Agility
76
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
88
Shot Power
75
Shot Technique
71
Free Kick Accuracy
60
Swerve
78
Header
85
Jump
75
Technique
80
Aggression
77
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Shooting from Distance
| Name | Niang |
|---|---|
| Full Name | Mamadou Niang |
| ID | 3770 |
| Nationality | Senegal |
| Club | Olympique de Marseille |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
