81 Niang PES 2010
| Name | Niang |
|---|---|
| Full Name | Mamadou Niang |
| ID | 3770 |
| Nationality | Senegal |
| Club | Olympique de Marseille |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
47
Defence
83
Body Balance
84
Stamina
85
Top Speed
87
Acceleration
82
Response
83
Agility
82
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
80
Shot Power
83
Shot Technique
71
Free Kick Accuracy
60
Swerve
78
Header
85
Jump
80
Technique
80
Aggression
82
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
6
Condition
Skills
- S01 Reaction
- Dribbling
- DF Positioning
- Side
| Name | Niang |
|---|---|
| Full Name | Mamadou Niang |
| ID | 3770 |
| Nationality | Senegal |
| Club | Olympique de Marseille |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
