76 Njango (Niang) PES 2009
| Name | Njango |
|---|---|
| Real Name | Niang |
| Full Name | Mamadou Niang |
| ID | 69306 |
| Real ID | 3770 |
| Nationality | Senegal |
| Club | Free Agent |
| National Team | Senegal |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
35
Defence
83
Body Balance
79
Stamina
81
Top Speed
82
Acceleration
75
Response
80
Agility
82
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
83
Shot Power
75
Shot Technique
71
Free Kick Accuracy
60
Swerve
78
Header
85
Jump
75
Technique
80
Aggression
77
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Reaction
- Shooting from Distance
| Name | Njango |
|---|---|
| Real Name | Niang |
| Full Name | Mamadou Niang |
| ID | 69306 |
| Real ID | 3770 |
| Nationality | Senegal |
| Club | Free Agent |
| National Team | Senegal |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 80kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
