63 Ninkovic PES 2008
| Name | Ninkovic |
|---|---|
| Full Name | Miloš Ninković |
| ID | 9429 |
| Nationality | Serbia And Montenegro |
| Club | FC Dynamo Kiev |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 36 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
55
Defence
66
Body Balance
74
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
74
Response
75
Agility
76
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
74
Shot Power
63
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
65
Swerve
64
Header
74
Jump
80
Technique
65
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Ninkovic |
|---|---|
| Full Name | Miloš Ninković |
| ID | 9429 |
| Nationality | Serbia And Montenegro |
| Club | FC Dynamo Kiev |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 36 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
