68 Ninkovic PES 2009
| Name | Ninkovic |
|---|---|
| Full Name | Miloš Ninković |
| ID | 9429 |
| Nationality | Serbia |
| Club | FC Dynamo Kyiv |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 36 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
55
Defence
69
Body Balance
78
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
74
Response
75
Agility
76
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
73
Shot Power
63
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
70
Swerve
64
Header
74
Jump
80
Technique
65
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Outside of the Boot
| Name | Ninkovic |
|---|---|
| Full Name | Miloš Ninković |
| ID | 9429 |
| Nationality | Serbia |
| Club | FC Dynamo Kyiv |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 36 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
