69 Ninkovic PES 2010
| Name | Ninkovic |
|---|---|
| Full Name | Miloš Ninković |
| ID | 9429 |
| Nationality | Serbia |
| Club | FC Dynamo Kyiv |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 36 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
63
Defence
80
Body Balance
86
Stamina
76
Top Speed
82
Acceleration
84
Response
78
Agility
76
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
73
Shot Power
63
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
70
Swerve
70
Header
80
Jump
77
Technique
65
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
6
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S06 Outside Curve
| Name | Ninkovic |
|---|---|
| Full Name | Miloš Ninković |
| ID | 9429 |
| Nationality | Serbia |
| Club | FC Dynamo Kyiv |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 36 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
