69 Pablo PES 2008
| Name | Pablo |
|---|---|
| Full Name | Pablo Hernández |
| ID | 36876 |
| Nationality | Spain |
| Club | Getafe CF |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
40
Defence
66
Body Balance
78
Stamina
77
Top Speed
80
Acceleration
74
Response
83
Agility
77
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
76
Shot Power
72
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
63
Swerve
66
Header
74
Jump
75
Technique
76
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Pablo |
|---|---|
| Full Name | Pablo Hernández |
| ID | 36876 |
| Nationality | Spain |
| Club | Getafe CF |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
