77 Pablo PES 2010
| Name | Pablo |
|---|---|
| Full Name | Pablo Hernández |
| ID | 36876 |
| Nationality | Spain |
| Club | Valencia C.F. |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
40
Defence
73
Body Balance
77
Stamina
88
Top Speed
93
Acceleration
74
Response
84
Agility
86
Dribble Accuracy
86
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
76
Shot Power
73
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
78
Swerve
66
Header
74
Jump
82
Technique
84
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Pablo |
|---|---|
| Full Name | Pablo Hernández |
| ID | 36876 |
| Nationality | Spain |
| Club | Valencia C.F. |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
