74 Pablo PES 2009
| Name | Pablo |
|---|---|
| Full Name | Pablo Hernández |
| ID | 36876 |
| Nationality | Spain |
| Club | Val Narangja |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
40
Defence
73
Body Balance
77
Stamina
83
Top Speed
85
Acceleration
74
Response
83
Agility
84
Dribble Accuracy
84
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
76
Shot Power
72
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
78
Swerve
66
Header
74
Jump
78
Technique
80
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Pablo |
|---|---|
| Full Name | Pablo Hernández |
| ID | 36876 |
| Nationality | Spain |
| Club | Val Narangja |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
