77 Pandev PES 2008
| Name | Pandev |
|---|---|
| Full Name | Goran Pandev |
| ID | 6693 |
| Nationality | Macedonia |
| Club | Lazio |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
40
Defence
80
Body Balance
82
Stamina
78
Top Speed
84
Acceleration
73
Response
80
Agility
84
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
83
Shot Power
78
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
66
Swerve
70
Header
78
Jump
83
Technique
83
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
- Shooting from Distance
| Name | Pandev |
|---|---|
| Full Name | Goran Pandev |
| ID | 6693 |
| Nationality | Macedonia |
| Club | Lazio |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
