81 Pandev PES 2010
| Name | Pandev |
|---|---|
| Full Name | Goran Pandev |
| ID | 6693 |
| Nationality | Macedonia |
| Club | Inter |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
86
Attack
40
Defence
79
Body Balance
82
Stamina
83
Top Speed
85
Acceleration
82
Response
83
Agility
85
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
79
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
81
Shot Power
83
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
78
Swerve
70
Header
78
Jump
85
Technique
81
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
5
Condition
Skills
- S01 Reaction
- Dribbling
- Tactical Dribbling
| Name | Pandev |
|---|---|
| Full Name | Goran Pandev |
| ID | 6693 |
| Nationality | Macedonia |
| Club | Inter |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 27 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
