82 Pandev PES 2009
| Name | Pandev |
|---|---|
| Full Name | Goran Pandev |
| ID | 6693 |
| Nationality | Macedonia |
| Club | S.S. Lazio |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
86
Attack
40
Defence
82
Body Balance
82
Stamina
83
Top Speed
85
Acceleration
82
Response
83
Agility
85
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
81
Shot Accuracy
83
Shot Power
83
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
73
Swerve
70
Header
78
Jump
85
Technique
79
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Reaction
- Scoring
- 1-on-1 Scoring
| Name | Pandev |
|---|---|
| Full Name | Goran Pandev |
| ID | 6693 |
| Nationality | Macedonia |
| Club | S.S. Lazio |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
