72 Payet PES 2008
| Name | Payet |
|---|---|
| Full Name | Dimitri Payet |
| ID | 34611 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
38
Defence
67
Body Balance
77
Stamina
74
Top Speed
80
Acceleration
73
Response
81
Agility
81
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
76
Shot Power
75
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
75
Swerve
63
Header
72
Jump
83
Technique
74
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Payet |
|---|---|
| Full Name | Dimitri Payet |
| ID | 34611 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
