76 Payet PES 2009
| Name | Payet |
|---|---|
| Full Name | Dimitri Payet |
| ID | 34611 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
38
Defence
67
Body Balance
72
Stamina
80
Top Speed
82
Acceleration
75
Response
83
Agility
83
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
76
Shot Power
75
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
75
Swerve
63
Header
72
Jump
83
Technique
74
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Outside of the Boot
| Name | Payet |
|---|---|
| Full Name | Dimitri Payet |
| ID | 34611 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
