76 Payet PES 2010
| Name | Payet |
|---|---|
| Full Name | Dimitri Payet |
| ID | 34611 |
| Nationality | France |
| Club | AS Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
38
Defence
67
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
83
Acceleration
75
Response
83
Agility
83
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
76
Shot Power
75
Shot Technique
81
Free Kick Accuracy
79
Swerve
63
Header
72
Jump
83
Technique
76
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- Dribbling
| Name | Payet |
|---|---|
| Full Name | Dimitri Payet |
| ID | 34611 |
| Nationality | France |
| Club | AS Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
