67 Pazienza PES 2008
| Name | Pazienza |
|---|---|
| Full Name | Michele Pazienza |
| ID | 5596 |
| Nationality | Italy |
| Club | Fiorentina |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
67
Defence
74
Body Balance
76
Stamina
86
Top Speed
76
Acceleration
72
Response
74
Agility
72
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
77
Shot Power
60
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
62
Swerve
73
Header
75
Jump
75
Technique
65
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Marking
| Name | Pazienza |
|---|---|
| Full Name | Michele Pazienza |
| ID | 5596 |
| Nationality | Italy |
| Club | Fiorentina |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
