65 Pazienza PES 2010
| Name | Pazienza |
|---|---|
| Full Name | Michele Pazienza |
| ID | 5596 |
| Nationality | Italy |
| Club | S.S.C. Napoli |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
68
Defence
74
Body Balance
85
Stamina
76
Top Speed
76
Acceleration
81
Response
75
Agility
72
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
77
Shot Power
60
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
62
Swerve
73
Header
75
Jump
75
Technique
65
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
- S07 Man Marking
| Name | Pazienza |
|---|---|
| Full Name | Michele Pazienza |
| ID | 5596 |
| Nationality | Italy |
| Club | S.S.C. Napoli |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 5 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
