61 Pedro Leon PES 2008
| Name | Pedro Leon |
|---|---|
| Full Name | Pedro León |
| ID | 36685 |
| Nationality | Spain |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
45
Defence
73
Body Balance
78
Stamina
79
Top Speed
73
Acceleration
68
Response
74
Agility
76
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
77
Shot Power
60
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
67
Swerve
67
Header
72
Jump
72
Technique
72
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Pedro Leon |
|---|---|
| Full Name | Pedro León |
| ID | 36685 |
| Nationality | Spain |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 14 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
