75 Pedro Leon PES 2009
| Name | Pedro Leon |
|---|---|
| Full Name | Pedro León |
| ID | 36685 |
| Nationality | Spain |
| Club | Vall Violeta |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
45
Defence
75
Body Balance
79
Stamina
80
Top Speed
83
Acceleration
74
Response
78
Agility
84
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
82
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
84
Shot Power
76
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
84
Swerve
67
Header
72
Jump
75
Technique
77
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Shooting from Distance
| Name | Pedro Leon |
|---|---|
| Full Name | Pedro León |
| ID | 36685 |
| Nationality | Spain |
| Club | Vall Violeta |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 12 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
