77 Pedro Leon PES 2010
| Name | Pedro Leon |
|---|---|
| Full Name | Pedro León |
| ID | 36685 |
| Nationality | Spain |
| Club | Get Azul |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
47
Defence
77
Body Balance
83
Stamina
76
Top Speed
74
Acceleration
74
Response
78
Agility
84
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
83
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
85
Shot Power
76
Shot Technique
85
Free Kick Accuracy
86
Swerve
65
Header
70
Jump
85
Technique
82
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
- S14 Quick Turn
- Dribbling
- Shooting from Distance
| Name | Pedro Leon |
|---|---|
| Full Name | Pedro León |
| ID | 36685 |
| Nationality | Spain |
| Club | Get Azul |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 20 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
