62 Perisic PES 2009
| Name | Perisic |
|---|---|
| Full Name | Ivan Perisic |
| ID | 38439 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
40
Defence
70
Body Balance
72
Stamina
74
Top Speed
76
Acceleration
75
Response
74
Agility
72
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
75
Shot Power
73
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
56
Swerve
70
Header
73
Jump
75
Technique
77
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Perisic |
|---|---|
| Full Name | Ivan Perisic |
| ID | 38439 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players