68 Perisic PES 2010
| Name | Perisic |
|---|---|
| Full Name | Ivan Perisic |
| ID | 38439 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Club Brugge Kv |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 44 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
40
Defence
77
Body Balance
80
Stamina
76
Top Speed
76
Acceleration
75
Response
74
Agility
77
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
75
Shot Power
74
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
70
Swerve
70
Header
73
Jump
78
Technique
77
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Perisic |
|---|---|
| Full Name | Ivan Perisic |
| ID | 38439 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Club Brugge Kv |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 44 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
