89 Robben PES 2010
| Name | Robben |
|---|---|
| Full Name | Arjen Robben |
| ID | 3997 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Netherlands |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
89
Attack
47
Defence
77
Body Balance
75
Stamina
92
Top Speed
89
Acceleration
73
Response
88
Agility
91
Dribble Accuracy
97
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
83
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
83
Shot Power
74
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
80
Swerve
70
Header
73
Jump
87
Technique
90
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
3
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S06 Outside Curve
- S19 Quick Scissors Dribble
- P12 Incisive Run
- Dribbling
| Name | Robben |
|---|---|
| Full Name | Arjen Robben |
| ID | 3997 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Netherlands |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
