61 Saivet PES 2008
| Name | Saivet |
|---|---|
| Full Name | Henri Saivet |
| ID | 37005 |
| Nationality | France |
| Club | Girondins de Bordeaux |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
40
Defence
68
Body Balance
75
Stamina
76
Top Speed
76
Acceleration
70
Response
76
Agility
73
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
80
Shot Power
64
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
66
Swerve
63
Header
70
Jump
73
Technique
72
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Shooting from Distance
| Name | Saivet |
|---|---|
| Full Name | Henri Saivet |
| ID | 37005 |
| Nationality | France |
| Club | Girondins de Bordeaux |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 14 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
