62 Saivet PES 2009
| Name | Saivet |
|---|---|
| Full Name | Henri Saivet |
| ID | 37005 |
| Nationality | France |
| Club | FC Girondins de Bordeaux |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
40
Defence
68
Body Balance
71
Stamina
75
Top Speed
76
Acceleration
70
Response
76
Agility
76
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
80
Shot Power
64
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
70
Swerve
63
Header
70
Jump
73
Technique
72
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Shooting from Distance
| Name | Saivet |
|---|---|
| Full Name | Henri Saivet |
| ID | 37005 |
| Nationality | France |
| Club | FC Girondins de Bordeaux |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 25 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
