71 Saivet PES 2010
| Name | Saivet |
|---|---|
| Full Name | Henri Saivet |
| ID | 37005 |
| Nationality | France |
| Club | Girondins de Bordeaux |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
40
Defence
71
Body Balance
73
Stamina
80
Top Speed
83
Acceleration
73
Response
74
Agility
82
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
80
Shot Power
77
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
79
Swerve
78
Header
70
Jump
80
Technique
79
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition
Skills
- S17 Elastico
- Tactical Dribbling
- Shooting from Distance
| Name | Saivet |
|---|---|
| Full Name | Henri Saivet |
| ID | 37005 |
| Nationality | France |
| Club | Girondins de Bordeaux |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 20 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
