73 Song Bilong PES 2009
| Name | Song Bilong |
|---|---|
| Full Name | Alex Song |
| ID | 9117 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | North London |
| National Team | Cameroon |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
69
Defence
81
Body Balance
77
Stamina
80
Top Speed
75
Acceleration
70
Response
80
Agility
74
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
74
Shot Power
69
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
60
Swerve
66
Header
77
Jump
84
Technique
65
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Covering
- Long Throw
| Name | Song Bilong |
|---|---|
| Full Name | Alex Song |
| ID | 9117 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | North London |
| National Team | Cameroon |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

