76 Song Bilong PES 2010
| Name | Song Bilong |
|---|---|
| Full Name | Alex Song |
| ID | 9117 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | North London |
| National Team | Cameroon |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
73
Defence
84
Body Balance
83
Stamina
80
Top Speed
75
Acceleration
74
Response
80
Agility
75
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
74
Shot Power
69
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
60
Swerve
72
Header
77
Jump
78
Technique
65
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition
Skills
- S09 Covering
- S13 Long Throw
- Centre
| Name | Song Bilong |
|---|---|
| Full Name | Alex Song |
| ID | 9117 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | North London |
| National Team | Cameroon |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

