75 Sturridge PES 2010
| Name | Sturridge |
|---|---|
| Full Name | Daniel Sturridge |
| ID | 37094 |
| Nationality | England |
| Club | London FC |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 188cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
33
Defence
78
Body Balance
75
Stamina
83
Top Speed
81
Acceleration
76
Response
78
Agility
82
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
77
Shot Power
78
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
69
Swerve
68
Header
70
Jump
79
Technique
84
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
- Dribbling
| Name | Sturridge |
|---|---|
| Full Name | Daniel Sturridge |
| ID | 37094 |
| Nationality | England |
| Club | London FC |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 188cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 23 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
