88 V. Mistelroum (van Nistelrooy) PES 2010
| Name | V. Mistelroum |
|---|---|
| Real Name | van Nistelrooy |
| ID | 67664 |
| Real ID | 2128 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
92
Attack
42
Defence
87
Body Balance
74
Stamina
74
Top Speed
75
Acceleration
96
Response
74
Agility
86
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
92
Shot Accuracy
86
Shot Power
96
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
76
Swerve
83
Header
82
Jump
88
Technique
96
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
4
Condition
Skills
- S04 PK Taker
- P21 Fox in the Box
- Positioning
- Scoring
- Post Player
- DF Positioning
| Name | V. Mistelroum |
|---|---|
| Real Name | van Nistelrooy |
| ID | 67664 |
| Real ID | 2128 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 1 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
