92 van Nistelrooy PES 2009
| Name | van Nistelrooy |
|---|---|
| ID | 2128 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Real Madrid C.F. |
| National Team | Netherlands |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 82 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
97
Attack
42
Defence
87
Body Balance
76
Stamina
74
Top Speed
75
Acceleration
96
Response
74
Agility
86
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
96
Shot Accuracy
90
Shot Power
97
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
76
Swerve
83
Header
82
Jump
90
Technique
96
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
- 1-on-1 Scoring
- Post Player
- Defensive Positioning
- Penalties
- One-Touch Pass
| Name | van Nistelrooy |
|---|---|
| ID | 2128 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Real Madrid C.F. |
| National Team | Netherlands |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 82 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

