88 Vileni (Vieri) PES 2010
| Name | Vileni |
|---|---|
| Real Name | Vieri |
| ID | 66518 |
| Real ID | 982 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 82kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
94
Attack
32
Defence
90
Body Balance
78
Stamina
80
Top Speed
84
Acceleration
85
Response
72
Agility
75
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
93
Shot Accuracy
86
Shot Power
85
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
72
Swerve
85
Header
79
Jump
82
Technique
90
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Scoring
- Post Player
- Centre
| Name | Vileni |
|---|---|
| Real Name | Vieri |
| ID | 66518 |
| Real ID | 982 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 82kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players