70 Welliton PES 2008
| Name | Welliton |
|---|---|
| ID | 37224 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Spartak Moskva |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
35
Defence
79
Body Balance
83
Stamina
78
Top Speed
79
Acceleration
75
Response
77
Agility
77
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
78
Shot Power
74
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
58
Swerve
67
Header
80
Jump
76
Technique
82
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Welliton |
|---|---|
| ID | 37224 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Spartak Moskva |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
