76 Welliton PES 2010
| Name | Welliton |
|---|---|
| ID | 37224 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Spartak Moscow |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
35
Defence
82
Body Balance
76
Stamina
84
Top Speed
81
Acceleration
75
Response
76
Agility
80
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
78
Shot Power
76
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
58
Swerve
74
Header
81
Jump
79
Technique
83
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
5
Condition
Skills
- Dribbling
- Scoring
| Name | Welliton |
|---|---|
| ID | 37224 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Spartak Moscow |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
