92 Xavi PES 2010
| Name | Xavi |
|---|---|
| Full Name | Xavi |
| ID | 866 |
| Nationality | Spain |
| Club | FC Barcelona |
| National Team | Spain |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
87
Attack
68
Defence
75
Body Balance
92
Stamina
75
Top Speed
76
Acceleration
77
Response
83
Agility
95
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
98
Short Pass Accuracy
86
Short Pass Speed
92
Long Pass Accuracy
83
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
78
Shot Power
76
Shot Technique
83
Free Kick Accuracy
81
Swerve
74
Header
77
Jump
90
Technique
72
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
96
Team Work
8
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S02 Passer
- S20 Scooping
- P20 Talisman
- Tactical Dribbling
- Playmaking
- Centre
| Name | Xavi |
|---|---|
| Full Name | Xavi |
| ID | 866 |
| Nationality | Spain |
| Club | FC Barcelona |
| National Team | Spain |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 6 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

