66 Rubin PES 2009
| Name | Rubin |
|---|---|
| Full Name | Matteo Rubin |
| ID | 37169 |
| Nationality | Italy |
| Club | Torino F.C. |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 33 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
66
Defence
73
Body Balance
76
Stamina
77
Top Speed
75
Acceleration
73
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
75
Shot Power
62
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
72
Swerve
69
Header
72
Jump
74
Technique
66
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Rubin |
|---|---|
| Full Name | Matteo Rubin |
| ID | 37169 |
| Nationality | Italy |
| Club | Torino F.C. |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 33 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
